Największy dziennik w Ameryce, Usa Today (1.9 mln nakładu) w dziale ‘Berlin’, cytuje artykuł Maxa Kolonko o Lechu Wałęsie.

Artykuł pt. Czy Wałęsa pozwie organizatorów uroczystości 20. rocznicy upadku muru berlińskiego? –  przedstawia perypetie byłego polskiego prezydenta związane z niefortunnym zderzeniem z kamerzystą do jakiego doszło podczas ceremonii otwarcia rocznicowych obchodów.

Zdaniem amerykańskich prawników cytowanych w artykule, Lech Wałęsa miałby szanse wygrać pozew sądowy gdyby do niego doszło.

Przedstawicielka organizatora imprezy, Kultur Projekte Berlin, Simone Leimbach w wypowiedzi dla dziennika The Huffington Post twierdzi jednak, że Lech Wałęsa nie skarżył sie na bóle po incydencie i nie zgłosił się do szpitala.

Z prawnego punktu widzenia  organizator sugeruje, iż Wałęsa mógł doznać ew. kontuzji kręgosłupa gdzie indziej, co rysowałoby linię obrony organizatora w razie gdyby doszło do wytoczenia postępowania przez Lecha Wałęsę.

W drugiej części artykułu Max Kolonko wspomina Radka Sikorskiego, obecnego Ministra Spraw Zagranicznych Polski z którym w 1981 roku, organizował Strajk Szkolny w Bydgoszczy.

Artykuł Maxa Kolonko cytowany przez USA Today, ukazał sie pierwotnie w The Huffington Post – największym dzienniku opiniotwórczym w Ameryce (22 miliony użytkowników) w którym publikują m.in. gwiazdy publicystki w USA, politycy i celebryci Hollywoodu.

Media 2000 CommunicationsPoprzednia Informacja: